+420 606 RADOST (723 678) info@zoot.cz

Women@Work: Všechny české superženy na jednom místě

Women@Work: Všechny české superženy na jednom místě

Geena Davis kdysi řekla, že na jednu ženskou postavu musí být ve filmu tři mužské. A to platí až dodnes. Knihu Lean In od Cheryl Sandberg prý četly všechny ženy v sále. Kromě mě. Petra Fundová, CEO Burdy Praha všechny přítomné ženy vyzvala, aby dávaly v práci šanci dalším ženám.

Tamar Newberger nabádá „Get caught trying.“ Ať už je to cokoli. A jak láká ženy k práci v technologiích? „Women in tech earn 33 % more than in other fields.“

Naše Pavlína připomněla, že vystudovala anglickou literaturu a že ji máma při první práci v IT řekla: ,,Nech ty počítače bráchovi. Co tam jako budeš dělat?“. Taky si posteskla, že holkám někdy chybí koule, ale že se narozdíl od chlapů nebojí přiznat, že všichni v jejím týmu jsou lepší než ona, a proto je tam chce.

Je brzké mateřství cestou k úspešné kariéře? Podle Boženy Řezábové ano.

Leoš Mareš je prý z velké části žena.

„Men are ready for promotion if they are 60 % comfortable. Women need 100 %.“ citovala studii Muriel Anton, generální manažerka Odyssey.

„Konání dobra je droga,“ prohlásila okouzlující Senta Čermáková. A trefná Kateřina Zychová připomíná, že se mezi ženami bohužel často objevuje „bitchiness“.

Přednáška od Radvana Bahbouha o péči o vnitřní účet byla super. Transakce se totiž nedějí jen na tom bankovním, ale i na tom duševním. Když často a bez rozmyslu utrácíme, máme dluh. Když máme v hlavě cokoli nedokončeného, je to jako bychom nastavili trvalý příkaz a pravidelně jsme na to odváděli energii, i když se nám zdá, že jsme to zatlačili někde vzadu do hlavy (možná bych měla konečně dotáhnout tu diplomku). Víkendová aktovka, alias úkoly, které v pátek nestihneme do končit a celý víkend nad nimi přemýšlíme, jsou mráček na našem mentálním nebi.

Nesýčkujte. Řekne-li vám partner: „Pozor, ať nenacouváš do té zídky,“ je psychologicky dokázáno, že se zvyšuje pravděpodobnost, že do ní narazíte. Také docela dobré řidičky, které si sednou do auta s nějakým negativním člověkem, který pořád myslí na nejhorší, začnou dělat chyby, které už dávno neudělaly.

Člověk, který sám se sebou dobře hospodaří, má v kalendáři spoustu věcí, na které se těší, protože POTĚŠENÍ přichází až PO TĚŠENÍ. Nejlepší lék na přepracování je proto připomínat si věci, které nám v poslední době udělaly radost a psát si do přeplněného kalendáře ty, na které se těšíme.

Módní ředitel Marie Claire, super stylový a vtipný Eli Van Poyer, razí zásadní heslo: Style beats fashion. Jak najít svůj styl? Vezměte kámošky, opijte se vínem a udělejte nálet na váš šatník po vzoru Carrie a holek ze Sexu ve městě. Zkoušejte outfity, ptejte se na názory, foťte si je a když vypadají dobře, tak je nechte ve skříni. Když se na fotky později podíváte, měly byste mít ze sebe dobrý pocit, protože když to vypadá dobře na fotce, bude to vypadat dobře i v reálu. Další dobrá rada? Investujte do kvalitních kousků, ve kterých se cítíte dobře, a kombinujte je. Pořiďte si nadčasové kousky v černé – pouzdrovou sukni, dobře padnoucí sako, overal. Překvápko? Camel coat je king. V zimě odráží na vaši vybledlou tvář oranžově zlaté světlo a dělá vám zdravější líčka.

Takže si to shrneme:

  • In fashion everybody should remember the word „style“.
  • Buy only what you love 100 %.
  • Quality over quantity.
  • Be authentic.
  • You should be able to walk, run and dance in every outfit you wear.
  • If you find your perfect jeans, buy 2 of them and rotate them.

 

 

26.11. 2015

Thea

 

 

Festival Jeden svět - upcyklace, kožichy a virtuální realita
Festival Jeden svět - upcyklace, kožichy a virtuální realita
 Měsíc březen přináší nejen jarní vítr do šatníku, ale také filmový festival Jeden svět. Od 7. března v osmi pražských kinech poběží 123 dokument
Fashionstory: Ráno poté
Fashionstory: Ráno poté
Potkali se na večírku a něco je k sobě přitáhlo a nepustilo. Toulali se spolu nocí až do svítání. On ji pozval na snídani, ona jeho ruku pod kabát. Ať to bylo j
Vévodovy recenze: Boty, které jen tak neprotančíte
Vévodovy recenze: Boty, které jen tak neprotančíte
Na pořádný večírek jsou potřeba pořádné boty. Zvlášť uprostřed zimy se nikomu nechce jít nad ránem domů s děravými podrážkami, nebo úplně bez bot.Vévoda je tu o
Naši skladníci v loňském roce dvakrát obešli zeměkouli
Naši skladníci v loňském roce dvakrát obešli zeměkouli
 Bilancujete? My ano, a po loňském roce opravdu rádi.Za rok 2015, který pro nás byl neskutečně rychlý, plodný, náročný a krásný, se stalo tolik čísel:35 23
Přejít do ZOOT e-shopu

články autora

kolekce

Dice: Doplňte si šatník raz dva
Design domácí
Pieces: Štýlové drobnôstky
Tamaris: Žite topánkami
Casual kousky pro NI
KeepCup: Cum arată confortul?
Sportovní kousky pro NĚJ