+420 606 RADOST (723 678) info@zoot.cz

Festival Jeden svět - upcyklace, kožichy a virtuální realita

Festival Jeden svět - upcyklace, kožichy a virtuální realita

 

Měsíc březen přináší nejen jarní vítr do šatníku, ale také filmový festival Jeden svět. Od 7. března v osmi pražských kinech poběží 123 dokumentárních filmů s tématy z celého světa. Že si z tak obřího čísla nejde snadno vybrat? Ok, máme pro vás pár zaručených tipů!

Jedním z šokujících odhalení letošního festivalu je, že i v tak čisté zemi jako Norsko existují farmy, kde jsou v šílených podmínkách chována zvířata na kožešinu. Čína nás nepřekvapí, ale i Norsko?? Dokument V kožešině vás vezme do míst, která byste raději nikdy vidět nechtěli. Aktivista Frank se pak nechá na kožešinové farmě zaměstnat, aby mohl důkazy o týrání modrých lišek pořídit skrytou kamerou. Po několika měsících zjišťuje nejstrašlivější věc – že za tu dobu v krvavém byznyse vůči násilí na zvířatech otupěl!

Estonské módní návrhářce Retě Ausové nedají spát tuny odpadu z bangladéšských textilních továren. Jejich odstřižky mají klidně velikost prostěradla! A tak Reta vytváří novou kolekci metodou upcyklace, tedy využití textilních přebytků. Díky filmu Co se nenosí můžete sami posoudit, zda byste si od ní něco koupili. Po projekci filmu v neděli 13. března se v Diváckém centru v Galerii Lucerna uskuteční akce na téma udržitelné módy. Dozvíte se o kampaních, které se zabývají etickým módním průmyslem, a získáte inspiraci, co všechno se dá dělat se starými kousky z šatníku. 

Visíte celé dny na Facebooku? Pak právě vás bude zajímat film Aminin profil. Je to film s tak překvapivým vyústěním, že na jeho konci budete celí zkoprnělí. Amina je mladá Syřanka, která si v průběhu revoluce založila blog „Lesba v Damašku“. Když se ztratila z příjmu, tisíce jejích fanoušků po celém světě vyzývaly syrské tajné služby, ať ji okamžitě propustí. A nejvíc její americká přítelkyně, s níž měla Amina intimní vztah přes email a Skype. A pak ale… no to prostě musíte vidět.

Když už mluvíme o technologiích, sluší se zmínit Gear VR brýle s virtuální realitou od firmy Samsung, které si budete moci vyzkoušet v několika kinech. Je to pecka! Tohle je budoucnost dokumentárního filmu vzdálená pouhých pár let.

Komplet program Jednoho světa najdete v mobilní aplikaci pro iOS a Android a na www.jedensvet.cz. Po Praze festival míří do 32 měst po celé ČR.

 

ZOOT je 100. členem Asociace společenské odpovědnosti
ZOOT je 100. členem Asociace společenské odpovědnosti
Indiáni prý přemýšlí o světě tak, aby jej zachovali i pro dalších sedm generací svých potomků. Takové myšlení nám přijde inspirativní, a proto neustále rozvíjím
Kat*
Pojďte do toho - až Na dřeň!
Pojďte do toho - až Na dřeň!
Superhrdinou se člověk nenarodí - superhrdinou se stává. K tomu, abyste se jím stali, většinou nestačí oblek. Snadno a rychle se z Vás superhrdina můžete stát,
Kat*
Social Impact Award jde do finále - hlasujte!
Social Impact Award jde do finále - hlasujte!
Už asi víte, že DOBRO. je letos partnerem Social Impact Award, soutěže o nejlepší nápad na společensky prospěšné podnikání. Sítem poroty prošlo do finále 12 ori
Kat*
Dny britské módy
Dny britské módy
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o britské módě (ale báli jste se zeptat). Na nové Výdejně radosti na pražském Hlavním nádraží se od 9. do 15.4. uskuteční Dny
Přejít do ZOOT e-shopu

články autora

kolekce

Rochii, rochii și iar ROCHII!
Epico: Epicky chráněný iPhone
Rifle, tričko, tenisky
Dárky pro filmové fanoušky a fanynky
Happy Socks: Šťastné a veselé ponožky
Biba radí: Nesmrteľné káro
Kolekce ForMen: FenoMENální Silvestr